Miejsce

aktualności

Miejsce

Kochana, poniżej odcinek drugi mojej rodzinnej przygody…

Miesiąc później przedzierałam się przez zatłoczone ulice moim steranym samochodem, dziękowałam opatrzności, że Oczyszczalnia Miejsce jest bardzo blisko Warszawy i ma podróż nie będzie trwała wieki.

Sponiewierana przez korki i upał, pełna najgorszych przeczuć, spóźniona o dobrą godzinę, dotarłam do wymarzonej przez mojego brata – wielkiego twórcę trendów weselnych – Oczyszczalni Miejsce w Ludwikowie 26a.

Uzbrojona w wysokie obcasy, potykając się co rusz na żwirowej drodze, wbiegłam w sam środek toczącej się wartko historii…, która – jak się spodziewałam – miała mnie dobić – a, która sprawiła, że nabrałam ochoty do życia.

Na samym wejściu – miłe rozczarowanie. Wielka, zielona przestrzeń, mnóstwo drzew, świergolących ptaków i wielkich słojów aromatycznej lemoniady. Zgodnie z opisem na stronie, Pensjonat Oczyszczalnia Miejsce znajduje się na sporym, bo 10 hektarowym, zielonym obszarze otoczonym malowniczymi krajobrazami – jak na razie wszystko się zgadzało.

W oczekiwaniu na ceremonię, która była zaplanowana w plenerze na drewnianym pomoście tworzącym linię brzegową malowniczego stawu, pochłaniałam pyszne przekąski serwowane przez uprzejmą i uśmiechniętą obsługę.

W tych okolicznościach na chwilę zapomniałam, że już za moment wśród łąk pełnych kwiatów i ziół, w przynoszącym ulgę cieniu drzew pojawi się mój wspólnik dziecięcych zbrodni by w majestacie przyrody, na zielonych polanach, wraz ze swą wybranką – złożyć wzajemnie przysięgę na śmierć i życie.

Machnięciem dłoni przegoniłam te odrobinę stresujące myśli i skupiłam się na dalszych obserwacjach.

Pomost na którym stałam znajduje się w linii prostej do fasady Oczyszczalni Miejsce, której architektura jest doprawdy wyjątkowa.

Wyobraziłam sobie pannę młodą i jej spacer z budynku, w powiewnej, ślubnej sukni wprost w objęcia wybranka serca czekającego niecierpliwie na pomoście…Taki ładunek romantyzmu mógłby być niebezpieczny dla zdrowia wielu gości:)

Ale wracając do rzeczy ważnych – bryła budynku nawiązuje do klasycznej, minimalistycznej formy jednocześnie, zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień i szkło, nadaje mu unikalnego charakteru. Wszystko to sprawia, że pensjonat jest miejscem, w którym można się zrelaksować, a jednocześnie cieszyć się pięknem architektury i otoczenia.

Majestatyczna, drewniana konstrukcja sugeruje, iż jest to przestrzeń, którą może wypełnić dobra energia przybywających gości. Wszystko to razem daje szansę na niezapomniane garden party.

Powiesz, że w Polsce są tysiące obiektów które mogą pochwalić się podobnymi atutami.

Ale jeżeli zapytasz co sprawiło, że Oczyszczalnia Miejsce aż tak poruszyła me zmysły, to bez wahania odpowiem – to sztuka!! I to prawdziwa sztuka: Nowosielski, Gotto, Hamilto, Botero, Bosch i wielu, wielu innych

To miejsce znajdujące się z dala od miasta wypełniają artystyczne instalacje, obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki. Niewiarygodne!

Jak na wykładzie z historii sztuki w ekologicznej enklawie.

Pamiętasz jak kiedyś miałam narzeczonego z ASP, który marzył o zamieszkaniu w obrazie?

Nocując w jednym z 19 pokoi Oczyszczalni Miejsce, mógłby spełnić swój szalony dream😊

Uwierz mi, odpoczynek wśród pulchnych bab z obrazów Botero czy obserwacja Pocałunku Judasz uchwycona pędzlem Giotta – mogą być niezapomnianym doświadczeniem. Jeżeli szukasz emocji to proponuję noc w pokoju Gniew. Tam za towarzysza snu będziesz miała Hitmana, jego spluwę i co najmniej 12 prostytutek z Sin City😊 ( pamiętasz scenę z filmu, która miała miejsce na placu?)

Korzystając z ostatnich chwil przed rozpoczęciem ceremonii , zwiedzałam kolejne zakamarki Oczyszczalnię Miejsce. Odczuwałam niezwykłą harmonię i spokój. To miejsce w którym przestrzeń jest tak zaprojektowana by jak najmniej ingerować w środowisko naturalne, ale jednocześnie by była piękna i funkcjonalna. Każdy szczegół jest przemyślany i ma swoje miejsce.

W dbałości o Matkę Ziemię, stosując zrównoważone praktyki i wykorzystując ekologiczne rozwiązania Oczyszczalnia Miejsce segreguje odpady, a energię czerpie się ze źródeł odnawialnych.

W pięknej scenerii, w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta, oddychając świeżym powietrzem – stwierdziłam, że Oczyszczalnia Miejsce to punkt na mapie świata, w którym przyjęcie weselne staje się wypoczynkiem w otoczeniu miłości, przyjaciół, zieleni i sztuki.

To miejsce w którym osiągamy równowagę. 

Access from the direction of Warsaw:
exit A2 motorway at the Grodzisk Mazowiecki / Błonie junction: turn right, in the direction of Błonie;
in Radonice, turn left towards Bieniewice;
in Bieniewice there’s a small roundabout: take the second exit (i.e. go straight), and then across the railway tracks until you reach road 92;
turn left to enter road 92 – in the direction of Sochaczew;
once you pass the village of Lisice, there’s a sign to turn left towards „Seroki Parcele” – the middle lane is for those who turn: take the turn into Pałacowa Street;
drive straight, then across the railway tracks, and continue going straight until the road ends, and a house appears at its end;
turn right;
after 150 meters you will see a tall hedge on your lefthand side, with a gate in it: YOU’RE HERE!

ATTENTION!
Many navigation systems indicate alternative routes – most often through the village of Żaby. We advise you not to take those routes.  

Access from the direction of Łódź:
exit A2 motorway at the Wiskitki junction;
at the roundabout, take the exit towards Żyrardów / Wiskitki;
in Wiskitki, turn left towards Błonie;
once you pass the village of Drybus, take the third exit at a small roundabout – heading to Seroki Wieś;
at the crossroads in the village of Kaski – drive straight, with a delicate shift to the left – after 150 meters the asphalt surface gives way to gravel;
before the local crossroads at the level of Graniczna Street (where you’ll see a right-of-way sign), the road becomes asphalt again – turn right;
stick to the asphalt road, after about 1 kilometer the road has a sharp turn to the left and then immediately to the right (pass the entrance to the copse on your right, with a “no road” sign);
after about 500 meters you will see a tall hedge on your righthand side, with a gate in it: YOU’RE HERE!