Tytuł strony

Less waste w oczyszczalni

Drodzy Goście – oto krótka instrukcja jak żyć i to najlepiej jak się da.
Poniżej przedstawiamy kilka próśb oraz sugestii, które powstały w porozumieniu z naszymi gośćmi oraz na bazie wspólnych doświadczeń.

Wszystkie poniższe prośby mają na celu ułatwienie, a co za tym idzie uprzyjemnienie Państwa pobytu w Oczyszczalni Miejsce

Spacery i zwiedzanie sąsiednich budynków
W trosce o Państwa intymność będziemy wdzięczni za nie podchodzenie bezpośrednio pod okna sąsiedniego budynku. Różnica w godzinach zajęć oraz ich charakterze sprawia, iż obecność osób postronnych – nawet za szybą, może stwarzać dyskomfort dla osób będących w trakcie zajęć. Jeżeli wyrażą Państwo chęć poznania wnętrza drugiego obiektu, to z przyjemnością oprowadzimy Państwa w dogodnym czasie.

Posiłki

Posiłki to jeden z najważniejszych elementów pobytu w Oczyszczalni.
W 90% powstają z produktów pozyskiwanych z naszego eko ogrodu.
Podajemy dania bez mięsa i z mięsem – ten wybór należy do naszych gości.
Pragniemy by były zdrowe, smaczne i świeże. Przygotowujemy je zawsze w dniu podania, a nawet tuż przed podaniem.
Z tego powodu, w przypadku konieczności wcześniejszego wyjazdu np. jednego z uczestników, nie jesteśmy w stanie przygotować Państwu posiłków na wynos.
Przed śniadaniem zapraszamy do samodzielnego zaparzania herbat, kawy, ziół, czy imbiru z cytryną i miodem.
My przygotujemy świeżą wodę z cytryną i bez oraz owoce i mleko.
Zaparzoną, świeżą kawę oraz napoje roślinne podajemy tuż przed śniadaniem.

Będziemy bardzo zobowiązani za rozpoczęcie posiłku o ustalonej wcześniej godzinie.
Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że spóźnią się Państwo – to prosimy o poinformowanie opiekuna grupy minimum 30 minut przed wcześniej planowaną godziną.

Prosimy także o przesyłanie przed przyjazdem do Oczyszczalni Miejsce informacji na temat Państwa diet oraz preferencji żywieniowych.
Z przyjemnością wprowadzimy je w układane menu.

Informacje otrzymywane w czasie pobytu są trudne do uwzględnienia.
Ze względu na rodzaj serwowanych potraw oraz ich walory smakowe uprzedzamy, że:
– nie eliminujemy z przygotowanych dań ziół w postaci czosnku oraz cebuli.
Diety wymagające całkowicie osobnego przygotowania jak np. keto wege, uczulenie na wszystkie warzywa, itd. wymagają wcześniejszych ustaleń oraz dodatkowych opłat za ich wykonanie.
Jeżeli poczują Państwo, iż serwowane przez nas posiłki są zbyt małe i czują Państwo głód – poprosimy o zwrócenie się do opiekuna grupy – chętnie zwiększymy ilość jedzenia.
Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami less waste – a co za tym idzie – wolimy uzupełnić niż wyrzucić.

Zajęcia

Często Państwa zajęcia wymagają absolutnej ciszy.
W dniu rozpoczęcia spotkania staramy się ustalić z osobą prowadzącą momenty w których nie można wchodzić na salę,
stukać, szurać, kręcić się. Aby móc uszanować Państwa potrzeby w tej materii będziemy wdzięczni za pozostawienie nam przynajmniej 20 minut (po zakończonym posiłku) na sprzątnięcie stołu, toalet i przygotowaniu ciast/owoców oraz napoi.

Stąd także prośba o odstawianie brudnych naczyń na tacę – usprawni to i przyspieszy nasze działania.

Naczynia, prąd, ogrzewanie

Choć Matka Ziemia dźwiga nas bez narzekania, to chcielibyśmy wesprzeć ją w tych trudach..
Czy dołączą Państwo do nas – to oczywiście pozostawiamy do Państwa decyzji, ale gdyby tak się stało to, o ile to możliwe, ograniczajmy ilość wykorzystywanych naczyń. Dzięki temu zużyjemy mniej wody, gazu i prądu.
Będziemy wdzięczni za odstawianie kubków, talerzy, wszelkich brudnych naczyń, z których nie będą już Państwo korzystać – na tacę, która jest zawsze przygotowana przez naszych pracowników. Natomiast kubki, które nadal będą Państwo wykorzystywać prosimy o umieszczenie na okrągłych, tekturowych podkładkach z Państwa imieniem. Nasza obsługa nie będzie ich zabierać i pozostawi nienaruszone.

Będziemy także wdzięczni za gaszenie oświetlenia w pokojach w momencie, gdy w nich Państwo nie przebywają.
Uprzedzamy, że kaloryfery nie są ciepłe nieustająco. Ogrzewaniem kieruje sterownik z czujnikiem temperatury. Jeżeli w pokoju są 19-21 stopnie to ogrzewanie wyłącza się, by następnie przystąpić do pracy, gdy czujnik wykryje niższe wartości.

Jeżeli na świecie jest zimno i miota wiatrem oraz deszczem – rozpalamy w kominku, który znajduje się na sali. Robi to opiekun Państwa grupy w czasie śniadania. Bywa, że gdy pozwoli mu na to czas – czyni to wcześniej. Fakt ten nie ma wpływu na odczuwaną temperaturę.
Każda sala ma ogrzewanie podłogowe, więc gwarantujemy, że nikt nie zamarznie. Kominki są tylko uprzyjemnieniem. Na sali jest ustawiona temperatura tak jak w pokojach czyli 19-21 stopni, ale z reguły jest wyższa.

Dodatkowe informacje

– gdy zabraknie papieru toaletowego, mydła, szamponu, ręcznika, itd. – zapraszamy do opiekunów Państwa grupy – chętnie pomogą.
– będziemy wdzięczni za ustalanie/potwierdzanie z opiekunem Państwa grupy, w dniu rozpoczęcia warsztatu: godziny posiłków, noclegi, dodatkowe atrakcje jak ogniska, masaże, sauna, warsztaty kulinarne i inne, itd.
Będziemy wtedy pewni, że niczego nie zaniedbamy.

Wszystkie powyższe prośby kierujemy do Państwa wierząc, że ich spełnienie pomoże nam jeszcze lepiej zaopiekować się Państwem w Oczyszczalni Miejsce. 

Access from the direction of Warsaw:
exit A2 motorway at the Grodzisk Mazowiecki / Błonie junction: turn right, in the direction of Błonie;
in Radonice, turn left towards Bieniewice;
in Bieniewice there’s a small roundabout: take the second exit (i.e. go straight), and then across the railway tracks until you reach road 92;
turn left to enter road 92 – in the direction of Sochaczew;
once you pass the village of Lisice, there’s a sign to turn left towards „Seroki Parcele” – the middle lane is for those who turn: take the turn into Pałacowa Street;
drive straight, then across the railway tracks, and continue going straight until the road ends, and a house appears at its end;
turn right;
after 150 meters you will see a tall hedge on your lefthand side, with a gate in it: YOU’RE HERE!

ATTENTION!
Many navigation systems indicate alternative routes – most often through the village of Żaby. We advise you not to take those routes.  

Access from the direction of Łódź:
exit A2 motorway at the Wiskitki junction;
at the roundabout, take the exit towards Żyrardów / Wiskitki;
in Wiskitki, turn left towards Błonie;
once you pass the village of Drybus, take the third exit at a small roundabout – heading to Seroki Wieś;
at the crossroads in the village of Kaski – drive straight, with a delicate shift to the left – after 150 meters the asphalt surface gives way to gravel;
before the local crossroads at the level of Graniczna Street (where you’ll see a right-of-way sign), the road becomes asphalt again – turn right;
stick to the asphalt road, after about 1 kilometer the road has a sharp turn to the left and then immediately to the right (pass the entrance to the copse on your right, with a “no road” sign);
after about 500 meters you will see a tall hedge on your righthand side, with a gate in it: YOU’RE HERE!